بازاریابی اینترنتی

از سال 2018 بود که بازاریابی اینترنتی به یک بحث همگانی برای صاحبان کسب و کار در ایران تبدیل شد و به دهان و گوش عموم مردم هم راه پیدا کرد. از وجهه این عبارت مشخص است که درباره ترویج تجارت در فضای اینترنت صحبت می کنیم اما منظور فقط اموری مثل داشتن فروشگاه اینترنتی نیست و شامل موارد بسیار گسترده تری می شود. اینبار می خواهم شما را کمی بهتر با بازاریابی اینترنتی آشنا کنم، مطمئن باشید که در ادامه اطلاعاتی پیدا خواهید کرد که برای تهیه آنها از هیچ وبسایت فارسی استفاده نشده و حاصل تجربیات ماست و منابع دانشگاهی خارجی و بسیار معتبر پیگیری و به روزرسانی می شوند.
الان فرصتی عالی برای گسترش کسب و کار شما در دنیای مجاری‌ست، جایی که موسیقی های چند بعدی وارد بازار شده اند و دیگر جایی برای توقفِ فروش در مغازه ها و شرکت ها نیست.

انجام بازاریابی اینترنتی

بسیاری از شرکت ها در زمینه انجام بازاریابی اینترنتی فعالیت می کنند که ادعا دارند می توانند شما را به یکی از ابر قدرت ها در زمینه کاری خودتان کنند؛ اما کار عاقلانه این است که ابتدا یک تعریف خوب از بازاریابی اینترنتی داشته باشیم زیرا شرکت های کلاه بردار همیشه وجود دارند و این موضوع هم فقط مربوط به ایران نیست و در همه جا از عدم داشتن اطلاعات کارفرمایان سو استفاده می شود.
بازاریابی اینترنتی Web Marketing ترجمه یک عبارت خارجی است و به همین خاطر مانند همه عبارت های ترجمه به صورت های مختلفی از آن استفاده می کنند بنابراین بدانید که اینترنت مارکتینگ، وب مارکتینگ و دیجیتال مارکتینگ نیز همان بازاریابی اینترنتی است.
هدف بارز دیجیتال مارکتینگ فروش کالا و خدمات یا تبلیغات است اما با پیشرفت تکنولوژی و فراهم شدن بستر اینترنت برای بیشتر مردم جامه، دیگر هدف بازاریابی اینترنتی همین موارد نیست و اینترنت مارکتینگ به راهی برای دست یابی به اهداف تجاری و ساخت و تقویت برندها تبدیل شده است. هرکسی بازار هدف خاصی دارد و باید خود را به مشتری هایی که از قشر خاصی هستند بشناساند که در دنیای امروزی این کار با بازاریابی اینترنتی امکان پذیر است.
بازاریابی اینترنتی یک علم کاملا تخصصی است بنابراین آن را با تبلیغاتی که در شبکه های اجتماعی مشاهده می کنید یا کارهایی مانند اینفلوئنسرهای اینستاگرامی اشتباه نگیرید. شبکه های اجتماعی و چگونگی استفاده از آنها فقط بخش کوچکی از استراتژی های بازاریابی اینترنتی هر کسب و کاری هستند. پس اگر شما هم بازار هدف خاصی دارید باید وارد دنیای بازاریابی اینترنتی شوید.

چطور بازاریابی اینترنتی را شروع کنیم؟

برای بازاریابی اینترنتی بسترهای مختلفی وجود دارد که همگی زیر چتر این عنوان تعریف می شوند. در دنیا اولین و مهم ترین قدم برای ورود به این سبک بازاریابی طراحی وب سایت است و به عبارتی باید گفت که داشتن یک وب سایت حرفه ای نشان دهنده میزان اعتبار و کارکرد شماست. اگر هنوز وبسایت ندارید با شرکت طراحی وب سایت پارسیان مهر که الان در آن هستید، تماس بگیرید و مطمئن باشید که بهترین مشاوره و پشتیبانی را خواهید گرفت.
چند نمونه دیگر از بسترهای دیجیتال مارکتینگ شبکه های اجتماعی (فیسبوک، اینستاگرام و...) ، بازاریابی با ایمیل و بازاریابی با موبایل هستند؛ که همگی به کانتنت مارکتینگ یا بازاریابی محتوا نیاز دارند؛ امری که متاسفانه در ایران ساده انگاشته می شود و به دلیل ورود افراد غیر متخصص در این زمینه در مقایسه با بسیاری از کشورهای پیشرفته در وضعیت خوبی قرار ندارد.
در کانتنت مارکتینگ باید حتما از متخصصی استفاده شود که از چگونگی بازاریابی کسب و کار شما مطلع باشد و بداند مشتری های شما کجا هستند و باید چگونه، چطور و با چه ابزارهایی با آنها صحبت کرده و بیزینس را به آنها معرفی کند. کانتنت مارکتینگ نیز امروزه در دانشگاه های معتبر دنیا به عنوان یک رشته تخصصی تدریس می شود. توصیه من این است که در ابتدا اهداف خود را به صورت جزئی بیان کنید و با در دست داشتن استراتژی درست وارد بازار تهیه محتوا برای وب سایت خود شوید تا بعدها برای بهینه سازی وب سایت با مشکل روبه رو نباشد و هزینه های گزافی نپردازید.
پس بعد از تصمیم برای طراحی سایت، تهیه استراتژی و برنامه راه برای گسترش کسب و کار ضروری است. می توانید برای آسان تر شدن کارتان سوالهایی مانند موارد زیر را از خود بپرسید و پاسخ آنها را یادداشت کنید:
 • رقبای من چه کسانی هستند؟
 • من به وب سایت فروشگاهی احتیاج دارم؟
 • دشمن من کیست؟
 • برند من در چه مرحله ای است؟ (دارم، ندارم، دارم اما معروف نیستم)
 • هدف من از ورود به دنیای دیجیتال چیست؟ (معرفی، تبلیغات، بیشتر دیده شدن و...)
و...
اگر بخواهم کارهایی که باید به عنوان یک کارفرمای بدون برند انجام بدهید را در 7 مرحله خلاصه کنم این موارد هستند:
 • یک نیاز پیدا کنید
 • سعی در پر و برطرف کردن آن نیاز داشته باشید
 • طراحی وبسایت خود را به شرکتی معتبر بسپارید تا وبسایتی با کاربری راحت و تخصصی داشته باشید
 • بهینه سازی وب سایت خود را به متخصصان بسپارید تا شناخته شوید
 • برنامه های شما در راستای مشهور شدن در زمینه ی تخصصی خودتان باشد
 • ایمیل مارکتینگ را فراموش نکنید (اگر اطلاعاتی در این باره ندارید از پارسیان مهر کمک بگیرید)
 • از ابتدا بدانید که سرمایه گزاری در دنیای مجازی یک سرمایه گذاری طولانی مدت و سود ده خواهد بود
*از مراحل بالا به سرعت عبور نکنید زیرا هر یک از آنها مراحل متعددی دارند و هرقدر آنها را بهتر انجام بدهید و اطلاعات بیشتری درباره شان داشته باشید، موفق تر خواهید بود.
بد نیست بدانید که شرکت پارسیان مهر خدمات سئو و بهینه سازی وب سایت را هم ارائه می دهد که در صفحه مربوط به خودش می توانید اطلاعات بهتری در این زمینه پیدا کنید.

خدمات بازاریابی اینترنتی شرکت طراحی وب سایت پارسیان مهر

قرار نیست که همه ما در همه زمینه ها استاد و صاحب نظر باشیم و اصلا پایه اقتصاد هم همین نیاز بشر به یکدیگر است؛ پس اگر فقط در فکر طراحی سایت هستید و یا هیچ ذهنیتی درباره ورود به بازار داغ بازاریابی اینترنتی ندارید، اصلا مشکلی نیست می توانید از خدمات شرکت طراحی وب سایت پارسیان مهر استفاده کنید؛ ما خدمات متعددی ارائه می دهیم که موارد زیر مهمترین آنها در رابطه با دیجیتال مارکتینگ هستند:
 • طراحی وب سایت یونیک و غیر تکراری فقط برای شما
 • بازنگری امور طراحی وب سایت تا زمان رضایت شما
 • تولید محتوای تخصصی بر اساس نیازهای شما
 • آنالیز کلیدواژه های مربوط به بیزینس
 • بهینه سازی داخلی و خارجی وب سایت
 • لینک بیلیدنگ های حرفه ای و به دور از تقلب
 • راه اندازی تبلیغات کلیکی گوگل
 • ایمیل مارکتینگ مطابق با کمپین های شما
 • مشاوره تخصصی برای تبلیغ در وب سایت های مفید و پربازدید
 • معرفی و لیست وب سایت شما در دایرکتوری های تخصصی
 • پشتیبانی از وب سایت شما در صورت تمایل
برای این که از قیمت ها و چگونگی همکاری و صحت ادعاهای ما اطلاعات بیشتری به دست بیاورید، می توانید از شماره تلفن های مندرج در وب سایت استفاده کنید.© تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت به شرکت پارسیان مهر تعلق دارد