Inner Banner

چطور افراد با موتورهای جستجو تعامل می کنند?

یکی از مهمترین عناصر برای ساخت یک استراتژی بازاریابی برخط حول SEO، همدلی با مخاطبان است. وقتی که شما فهمیدید که بیشتر جستجوگران و به خصوص، بازار هدف شما، به دنبال چه چیزی است، می توانید به طور موثرتر به آن کاربران رسیده و آن ها را نگه دارید.


1- تجربه ای که برای یک پاسخ، راه حل یا قطعه ای اطلاعات لازم است.

2- وارد کردن درخواست به یک موتور جستجو.

3- کلیک بر نتیجه

4- در صورتی که رضایتبخش نباشد، به نتایج جستجو بازگشته و به مرور لینک دیگر بپردازید یا..

5- فرمولی که در رشته ای از کلمات و عبارات، مورد نیاز است که همچنین به عنوان "درخواست" مطرح است.

6- مرور بر نتایجی که با درخواست مطابقت دارند.

7- جستجو به دنبال راه حل یا لینکی به آن راه حل.

8- اجرای یک جستجوی جدید با پالایش درخواست.


استفاده از موتور جستجو در طول سالیان تکامل یافته است، اما اصل اولیه از انجام یک جستجو به میزان زیادی بدون تغییر باقی می ماند. در این جا مراحلی لیست شده است که بیشتر فرآیندهای تست را در بر دارد.ما علاقه داریم که "برای کاربران بسازیم نه برای موتورهای جستجو". وقتی کاربران تجربه ی بدی در سایت شما دارند، وقتی که نمی توانند کاری را انجام دهند یا چیزی را که به دنبال آن هستند، بیابند، این امر اغلب با کارایی موتور جستجوی ضعیف، همبستگی دارد. به عبارت دیگر، وقتی کاربران با وبسایت شما خوشحال هستند، یک تجربه ی مثبت ایجاد می شود، هم از نظر موتور جستجو و هم سایتی که اطلاعات یا نتایج را فراهم کرده است.

کاربران به دنبال چه چیزی هستند؟ سه نوع، درخواست جستجو وجود دارد که کاربران به طور معمول اجرا می کنند:

درباره موتور های جستجو
bulletدرخواست های تراکنشی “Do”: درخواست های عملیاتی که با خرید بلیط هواپیما یا گوش کردن به یک آهنگ اجرا می کنند.
bulletدرخواست های اطلاعاتی :”know” وقتی یک کاربر به دنبال اطلاعات است، نظیر نام یک گروه یا بهترین رستوران در شهر نیویورک.
bulletدرخواست های مرور “Go”: درخواست های جستجو که به دنبال یک مقصد آنلاین خاص است، نظیر فیسبوک یا صفحه ی خانگی NFL.


آیا وقتی بازدید کنندگان، یک درخواست را در یک کادر جستجو تایپ می کنند و به سایت شما انتقال می یابند، از چیزی که می یابند، راضی هستند؟ این سوال اولیه ای است که موتورهای جستجو، میلیون ها بار در طی روز سعی می کنند که پاسخ دهند. مسئولیت اولیه ی موتورهای جستجو، ارائه ی نتایج مرتبط به کاربرانشان است. همه ی این عوامل با کلماتی که در یک کادر کوچک تایپ می شود، آغاز می شود.

یک تصویر گسترده با داده ی فریبنده
چرا زمان، تلاش و منابع را به SEO اختصاص می دهیم؟ وقتی که به تصویر گسترده ی استفاده از ماشین های جستجو می نگریم، داده ی فریبنده از چندین مطالعه موجود است. ما آن داده هایی را که جدید، مرتبط و باارزش هستند را استخراج می کنیم. این امر نه فقط برای فهم چگونگی جستجوی کاربران انجام می شود، بلکه برای کمک به نمایش یک بحث سریع در مورد قدرت جستجو، انجام می شود.

pic

گوگل در یک مطالعه ی انجام شده در ماه اکتبر سال 2011 توسط comscore هدایتگر می شود:

سایت های گوگل منجر به بازار جستجوی مرکزی U.S. در آوریل با 64.5 درصد از جستجوهای انجام شده، گشتند و بعد از آن یاهو قرار داشت! سایت هایی با 17.2 درصد و سایت مایکروسافت با 13.4 درصد. (مایکروسافت جستجوی یاهو را توانمند می سازد. در دنیای واقعی، بیشتر وبمسترها، درصد خیلی بالاتری از ترافیک گوگل را نسبت به چیزی که این اعداد ارائه می کنند، مشاهده می کنند.)

آمریکا، به تنهایی 20.3 بیلیون جستجو را در یک ماه، انجام داده است. سایت های گوگل برای 13.4 بیلیون جستجو، یاهو بعد از آن قرار داشت(3.3 بیلیون)، سایت های مایکروسافت (2.7 بیلیون)، شبکه ask (518 میلیون) و AOL LLC (227 میلیون) بعد از آن قرار داشتند.

جستجوی کلی که توسط دارایی های گوگل انجام شد برابر با 67.7 درصد از درخواست های جستجوی کل بود که بعد از آن Bing قرار داشت که 26.7 جستجوی کل را در بر داشت. (در دنیای واقعی، بیشتر وبمسترها، درصدهای خیلی بالاتری از ترافیک را از گوگل نسبت به این تعداد پیشنهاد شده، مشاهده می کنند.)وضعیت جهانی statcounter، 5 موتور جستجوی برتر را گزارش می دهد که ترافیک را در سراسر جهان می فرستند:

گوگل 90.62 درصد از ترافیک را می فرستد
یاهو 3.78 درصد از ترافیک را می فرستد
Bing، 0.72 درصد از ترافیک را می فرستد
Aak jeeves 0.36 درصد از ترافیک را می فرستد
Baidu، 0.35 درصد از ترافیک را می فرستد
جستجو صفحات زرد جدید از یک گزارش برک 2011 است:

76 درصد از پاسخ دهندگان از موتورهای جستجو برای یافتن اطلاعات کسب و کار محلی استفاده کردند در مقابل 74 درصد از افراد که به پرینت صفحات زرد پرداختند.

57 درصد از صفحات زرد اینترنتی و 44 درصد از روزنامه های سنتی استفاده کردند.

67 درصد، از موتورهای جستجو در طی 30 روز گذشته برای یافتن اطلاعات محلی استفاده کردند و 23 درصد، پاسخ دادند که از شبکه های اجتماعی آنلاین به عنوان منبع رسانه ی محلی استفاده کرده اند.


یک مطالعه ی اینترنتی PEW که در آگوست 2011 انجام شده است، نشان داد که:

درصدی از کاربران اینترنتی که از موتورهای جستجو در یک روزمعمول استفاده کرده اند، به طور دائمی از یک سوم از همه ی کاربران در سال 2002 به 59 درصد از کاربران اینترنتی بالغ می رسد.

با این افزایش، تعداد کسانی که از یک موتور جستجو در یک روز خاص استفاده می کنند، به 61 درصد از کاربران اینترنتی می رسد که از ایمیل و برنامه های کاربردی اینترنتی جدید در یک روز استفاده می کنند.
بیلیون ها نفر، بر بازاریابی آنلاین بر اساس گزارش فورستر در آگوست سال 2011، سرمایه گذاری کردند:

بازاریابی تعاملی نزدیک به 77 بیلیون دلار در سال 2016 خواهد بود.
این سرمایه گذاری، 26 درصد از کل بودجه های تبلیغ ترکیبی را نمایش می دهد.


یک مطالعه در سال 2011 توسط slingshot SEO، نرخ کلیک های انجام شده برای رتبه های بالا را نشان می دهد:

مکان اول در نتایج جستجوی گوگل، 18.2% از کل ترافیک را در بر می گیرد.
موقعیت دوم 10.1 درصد، موقعیت سوم 7.2، موقعیت چهارم 4.8 درصد و سایرین زیر دو درصد از ترافیک را به خود اختصاص می دهند.
موقعیت اول در نتایج جستجوی Bing، نرخ کلیک 9.66% را به خود اختصاص می دهد.
میانگین کلی CTR برای ده نتیجه ی اول، 52.32% برای گوگل و برای Bing، 26.32% است.


یک مطالعه ی اینترنتی PEW که در آگوست 2011 انجام شده است، نشان داد که:

برخی داده های پر اهمیت وجود دارند که شما به آن ها دست می یابید.
این مطالعه ی خاص، به خوبی چگونگی توجه به نتایج موجود در صفحات در مقابل نتایج برتر و چگونگی توجه چشم کاربران به کلیدواژه های برجسته، عناوین و شرح در نتایج سازمانی در مقابل فهرست جستجوی فراهم شده را ارائه می کند.
همه ی این داده ی جستجوی تاثیر گذار ما را به نتایج مهمی در مورد جستجوی وب و بازاریابی از طریق موتورهای جستجو، هدایت می کند. به خصوص، قادر به ارائه ی عبارات زیر خواهیم بود:
برخی داده های پر اهمیت وجود دارند که شما به آن ها دست می یابید.
این مطالعه ی خاص، به خوبی چگونگی توجه به نتایج موجود در صفحات در مقابل نتایج برتر و چگونگی توجه چشم کاربران به کلیدواژه های برجسته، عناوین و شرح در نتایج سازمانی در مقابل فهرست جستجوی فراهم شده را ارائه می کند.

همه ی این داده ی جستجوی تاثیر گذار ما را به نتایج مهمی در مورد جستجوی وب و بازاریابی از طریق موتورهای جستجو، هدایت می کند. به خصوص، قادر به ارائه ی عبارات زیر خواهیم بود:
pic


pic
جستجو، بسیار بسیار شناخته شده است که در نزدیک به 20% در یک سال، رشد می کند و تقریبا به هر آمریکایی آنلاین و بیلیون فرد در سراسر جهان، می رسد.
جستجو، مقداری از فعالیت اقتصادی آنلاین و آفلاین را حاصل می کند.
رتبه بندی بالاتر در اولین نتایج، برای شفافیت بحرانی هستند.
لیست شدن در بالای نتایج، نه تنها مقدار بالاتری از ترافیک را فراهم می کند اما اعتماد به مشتریان را نسبت به اهمیت و شایستگی شرکت/وبسایت ایجاد می کند.

یادگیری اساس SEO یک گام حیاتی در حصول این اهداف است.
نظیر بازاریان، اینترنت به عنوان یک جستجو، به طور خاص، بی شک یکی از بهترین و مهمترین راه ها برای رسیدن به مشتریان و ساختن کسب و کار است.

© تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت به شرکت پارسیان مهر تعلق دارد